pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 stycznia 2017
  • 26 stycznia 2017
  • wyświetleń: 10735

Pijana matka "opiekowała się" dwiema córkami w wieku 2 i 5 lat

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała matka "opiekująca się" dwójką swoich dzieci. Na szczęście maluchom nic się nie stało. Kompletnie pijaną kobietę został w domu pracownik pszczyńskiego OPS-u. To on poinformował o całej sytuacji stróżów prawa. Nieodpowiedzialna matka musi teraz liczyć się z sankcjami związanymi z narażeniem dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Niemalże w samo południe, oficer dyżurny pszczyńskiej policji otrzymał informację, że w jednym z domów leży na łóżku kompletnie pijana matka, a wraz z nią w pokoju przebywają jej małe dzieci. Z relacji pracownika miejscowej placówki ośrodka pomocy społecznej wynikało, że pod wskazanym adresem może w związku z tym dochodzić do zaniedbań związanych ze sprawowaniem opieki nad małoletnimi dziewczynkami.

Na miejscu policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Okazało się, że pijana kobieta miała pod swoją opieką córki w wieku 2 i 5 lat. Ponadto, przeprowadzone badanie wskazało w jej organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Nieodpowiedzialną matką zaopiekował się jej partner, dzieci natomiast trafiły pod opiekę najstarszej, pełnoletniej już siostry. O sytuacji małoletnich dziewczynek zostanie powiadomiony sąd rodzinny. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia 27-latka będzie musiała także liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do 5 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.