pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 stycznia 2017
  • 27 stycznia 2017
  • wyświetleń: 26688

Zmarł Józef Brudny, założyciel PASW - rodzina składa podziękowania

Zmarł Józef Brudny, założyciel Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki. Pogrzeb odbył się w czwartek, 26 stycznia w kościele pw. Podwyższenia krzyża Świętego w Pszczynie. Rodzina zmarłego składa podziękowania.

PodziękowaniaWszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu uroczystości pogrzebowej, a zwłaszcza Grupie Zen Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki oraz osobom, które w tak bolesnych dla nas chwilach dzieliły z nami smutek i żal, okazały wiele serca i życzliwości oraz uczestniczyły w uroczystościach pogrzebowych Śp. Józefa Brudny serdeczne podziękowania

Bóg zapłać
składa

Żona i syn Alek z rodziną
Józef Brudny przez przeszło pół wieku szkolił z zakresu sztuk walki. Za ogromne zasługi w rozwoju sztuk walki w Polsce nosił zaszczytny tytuł Prezydenta - Patriarchy Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki.

Jest prekursorem wschodnich sztuk walki w Polsce i twórcą własnego stylu, który 28 listopada 1998 roku został uchwałą Zarządu Głównego Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki zarejestrowany pod nazwą "Pszczyńska Sztuka Walki".

30 maja 1999 roku na specjalnym IX Festiwalu Dalekowschodnich Sztuk Walki w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie Józef Brudny otrzymał najwyższy stopień mistrzowski 10 dan.

W trakcie uroczystości pogrzebowych w kościele w Pszczynie prezes Federacji soke Ryszard Murat 10 dan (także jako działacz organizacji patriotycznych i kombatanckich) wręczy - przyznane pośmiertnie Zmarłemu - wyróżnienia:
  • nominację na oficerski stopień pułkownika;
  • Krzyż Zasługi dla Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojennego VIRTUTI MILITARI Kombatantów Wojska Polskiego;

jako wyrazy uznania dla jego użytecznej działalności dla społeczeństwa i na rzecz polskości, podnoszenia poziomu obronności narodu polskiego oraz utrwalania tradycji walki o polskość, zwłaszcza na terenie Górnego Śląska, wsławionego trzema bohaterskimi powstaniami śląskimi.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.