pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 stycznia 2017
  • wyświetleń: 8112

Poziom smogu w Pszczynie znów przekroczony - prawie czterokrotnie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Wraz z nadejściem niższych temperatur w Pszczynie znów można odczuć zwiększony poziom smogu w powietrzu. Czujnik zamontowany przy ul. Bielskiej pokazał w czwartek dopuszczalne normy przekroczone prawie czterokrotnie!

Niska temperatura to równocześnie wzmożona emisja z pyłów z kominów. Wszystko to sprawia, że nad Pszczyną ponownie unosi się olbrzymia chmura smogu. Nasza stacja monitorująca jakość powietrza, którą w grudniu zamontowaliśmy przy siedzibie pless.pl (obok ronda Miast Partnerskich), odnotowała w czwartek, 19 stycznia wysokie stężenia pyłu PM10. Wynosiło ono 232 µg/m3 (przy dobowej normie 50 µg/m3) i niebezpiecznie zbliżało się do poziomu alarmowego, czyli 300 mikrogramów.

- Źródłem pyłu PM10 w powietrzu jest emisja ze spalania paliw stałych takich jak węgiel, drewno i biomasa oraz z ruchu drogowego, szczególnie z pojazdów z silnikami wysokoprężnymi bez filtrów cząstek stałych. Kumulowaniu się zanieczyszczeń przy powierzchni ziemi i powstawaniu smogu sprzyjają niekorzystne warunki meteorologiczne, szczególnie brak wiatru i inwersja - tłumaczyło wielokrotnie Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przy okazji przypominamy, że w Urzędzie Miejskim w Pszczynie (II piętro, pok. 204) mieszkańcy mogą nieodpłatnie odebrać maski przeciwsmogowe.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj