pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 stycznia 2017
  • wyświetleń: 13554

Historyczne zdjęcie: ulica Sznelowiec w Pszczynie w latach 70-tych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Niemal czterdzieści lat temu jeden z mieszkańców był w Pszczynie na przepustce wojskowej. Zrobił sobie wówczas pamiątkowe zdjęcie na ulicy Sznelowiec. Dziś publikujemy fotografię, porównujemy z dzisiejszą i pokazujemy jak zmieniła się w międzyczasie okolica skrzyżowania z ulicą Bielską. Przy okazji zachęcamy do przesyłania podobnych zdjęć do naszej redakcji.

Stefan Dobija, Sznelowiec, Pszczyna, historia
Stefan Dobija podczas przepustki z wojska w latach 1977-1978. Skrzyżowanie ul. Bielskiej i Sznelowiec · fot. Stefan Dobija


Zdjęcie zostało wykonane zimą na przełomie 1977 i 1978 roku. Przedstawia na pierwszym planie mieszkańca miasta, elegancko ubranego pana Stefana Dobiję, który przyjechał do Pszczyny podczas przepustki. Fotografia została wykonana na ulicy Sznelowiec, a w tle widać skrzyżowanie z ulicą Bielską. Warto zwrócić uwagę także na znajdujący się na ul. Bielskiej autobus. To Jelcz 043, tzw. ogórek; dziś podobne już bardzo trudno dostrzec na polskich ulicach.

Poniżej przedstawiamy zdjęcie wykonane 18 stycznia 2017 roku, czyli mniej więcej 39 lat później.

Sznelowiec, Pszczyna
Ulica Sznelowiec w Pszczynie (18 stycznia 2017r.) · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Posiadacie w swoim domowym archiwum zdjęcia przedstawiające Pszczynę lub inne miejscowości powiatu pszczyńskiego, którymi chcielibyście się podzielić z innymi Czytelnikami? Zachęcamy do przesyłania fotografii poprzez panel www.pless.pl/wyslij-info . Dzięki Wam możemy wspólnie stworzyć wspaniałą galerię, obrazującą jak nasza najbliższa okolica zmieniała się na przestrzeni lat.


Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.