pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 stycznia 2017
  • 15 stycznia 2017
  • wyświetleń: 12501

Opiekunka okradła 88-latka na prawie 100 tysięcy złotych

O wypłacie z konta prawie 100 tysięcy złotych, 88-latek z Pawłowic dowiedział się, kiedy chciał upoważnić do niego inną osobę z rodziny. Likwidację lokaty zarzuca się jego opiekunce. Mieszkanka Warszowic jedenastokrotnie podejmowała gotówkę z banku, przeznaczając ją m.in. na spłatę swoich długów i wczasy z rodziną. O tym, z jaką odpowiedzialnością karną przyjdzie się jej teraz zmierzyć, zdecyduje już wkrótce prokurator i sąd.

Starszy mieszkaniec Pawłowic, który potrzebował stałej opieki, zawarł na początku ubiegłego roku umowę o świadczenie takich usług z mieszkanką Warszowic. Kobieta miała za zadanie wykonywać codzienne prace domowe i dbać o stan zdrowia 88-latka. Zgodnie z przedstawionymi jej zarzutami, "zadbała" również o stan jego konta bankowego. Mężczyzna, darząc swoją opiekunkę zaufaniem, upoważnił ją bowiem do korzystania ze swojego konta i zgromadzonych na nim oszczędności. Nie sądził jednak, że zostanie to wykorzystane bez jego wiedzy i zgody.

Kobieta wypłacała pieniądze od kwietnia do lipca, początkowo w mniejszych kwotach, ostatecznie opróżniając konto do zera. Pokrzywdzony, kiedy dowiedział się od pracowników banku, że lokata przestała istnieć, poinformował o wszystkim pawłowickich policjantów. Udało się odzyskać jednak tylko 6 tys. zł, których kobieta nie zdążyła jeszcze wydać. Podejrzana usłyszała już zarzuty przywłaszczenia powierzonego jej mienia. Nie przyznała się do popełnienia tych czynów.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.