pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 stycznia 2017
  • wyświetleń: 14381

Nasze szkoły w rankingu liceów i techników ogólnokształcących

Czasopismo "Perspektywy" po raz kolejny opublikowało Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. W ogólnopolskim zestawieniu liceów znalazły się dwie placówki edukacyjne z powiatu pszczyńskiego: Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego z Pszczynie oraz Liceum Ogólnokształcące z Gilowic. Wyróżnione zostało również technikum z Pawłowic, które znalazło się na krajowej liście najlepszych tego typu instytucji.

Ranking liceówchrobry 274 lata
Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie · fot. Powiat


I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego zajęło 216. miejsce w Polsce. To najwyższy wynik od trzech lat. W rankingu z 2016 roku było 229., a w 2015 roku zajęło 302. pozycję. Tegoroczny ranking umieścił też pszczyńską szkołę na 28. lokacie w województwie śląskim.

Gilowickie Liceum im. prof. Zbigniewa Religi w najnowszym rankingu jest na 455. miejscu (48. lokata w województwie). To powrót po rocznej przerwie do czołowej "pięćsetki. W 2015 roku zajęło 476. miejsce

Pozostałe licea znalazły się poza krajową "pięćsetką", ale zostały uwzględnione w rankingu wojewódzkim. III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie jest 57. w województwie śląskim, a Liceum Ogólnokształcące w Pawłowicach - 98. Obydwie placówki w poprzednich dwóch latach również nie znalazły się w ogólnopolskim zestawieniu.

Ranking technikówZSO Pawłowice
ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach


Podobny ranking jest tworzony dla techników. Najwyżej notowaną szkołą z powiatu jest Technikum w ZSO im. Jana Pawła II w Pawłowicach, które uwzględniono na 175. miejscu w kraju (30. miejsce w województwie). Na 65. pozycji pojawiło się natomiast Technikum nr 3 w Powiatowym ZS nr 2 w Pszczynie, lecz nie znalazło się na liście krajowej (300 najlepszych szkół).

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.