pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 stycznia 2017
  • wyświetleń: 7209

Zatrucie czadem na os. Piastów: cztery osoby w szpitalu

W środę wieczorem w mieszkaniu przy ulicy Bolesława Śmiałego w Pszczynie, na osiedlu Piastów cztery osoby zatruły się tlenkiem węgla. Wszystkie zostały zabrane do szpitala.

Około 21.30 straż pożarna została poinformowała o zasłabnięciu osoby w Pszczynie przy ul.B.Śmiałego. Po dojeździe zastępów ratowniczych i przeprowadzeniu rozpoznania, działania strażaków polegały na ewakuacji czterech osób znajdujących się w mieszkaniu na drugim piętrze budynku wielorodzinnego i udzieleniu im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Przybyłe na miejsce zespoły pogotowia ratunkowego, podjęły decyzję o przewiezieniu poszkodowanych w wieku od 8 do 66 lat do szpitala w Pszczynie.

W dalszej fazie akcji, strażacy przystąpili do określania stężeń niebezpiecznych czadu w mieszkaniu w którym doszło do zdarzenia oraz w pozostałych lokalach znajdujących się w klatce. Urządzenia wskazały bardzo duże stężenia tlenku węgla, sięgające wartości nawet 1000 ppm. w łazience, gdzie zainstalowany był piecyk gazowy. Również w pozostałych lokalach w całym pionie stwierdzono tlenek węgla o wartościach zagrażających zdrowiu ludzi.

Przystąpiono do wietrzenia wszystkich mieszkań, a następnie kontroli wartości tlenku węgla. W związku z zaistniałą sytuacją w całym pionie zakazano użytkowania podgrzewaczy gazowych. Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia było nieprawidłowe działanie przewodów wentylacyjnych.

W działaniach które zakończono po godzinie 23:00, uczestniczył zastęp z straży pożarnej z Pszczyny, pogotowie ratunkowe i policja.

new / pless.pl, źródło: KP PSP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.