pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2017
  • wyświetleń: 9745

Świadkowie zgłosili kradzież, policja zatrzymała czterech mężczyzn

Pszczyńscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którym zarzuca się włamanie 1 stycznia do remontowanego budynku w Pszczynie. Łupem sprawców padły wartościowe elektronarzędzia. Do zatrzymania doszło dzięki świadkom, którzy niezwłocznie powiadomili o kradzieży stróżów prawa. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty włamania, jednemu z nich przyjdzie dodatkowo odpowiadać za przestępstwo popełnione w warunkach tzw. recydywy.

Według wstępnych ustaleń sprawcy wybili szybę w drzwiach i wynieśli z remontowanego budynku kosztowny sprzęt budowlany. Do zatrzymania mężczyzn doszło zaledwie kilka chwil od powiadomienia policji przez świadków. Z przekazanej informacji wynikało, że czterech młodych mężczyzn uciekło ze skradzionymi rzeczami w kierunku centrum miasta. Mundurowi ustalili ich rysopisy i zatrzymali całą czwórkę kilka ulic dalej.

Dzięki świadkom i szybkiej reakcji policjantów zdołano wszystko odzyskać i zwrócić właścicielowi. Wartość skradzionych elektronarzędzi potwierdził pokrzywdzony, wyceniając go na 12 tysięcy złotych.

35-latek z Miedźnej i jego trzej wspólnicy z Pszczyny usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. To nie jedyne przestępstwo, które się im zarzuca. Podczas zatrzymania bowiem, 26- latek i dwaj 33- latkowie grozili jeszcze interweniującym policjantom. Kodeks karny w przypadku kradzieży z włamaniem przewiduje nawet do 10 lat więzienia. O losie podejrzanych będzie teraz decydował sąd i prokurator.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.