pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 stycznia 2017
  • 3 stycznia 2017
  • wyświetleń: 11063

Po śnieżnej nocy znów czekają nas intensywne opady białego puchu

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie we wtorek rano wydało ostrzeżenie dla mieszkańców województwa ślaskiego. Synoptycy spodziewają się intensywnych opadów śniegu.

Piaskarka,solarka,śnieg,zima,odśnieżanie,pogoda
We wtorek od godzin porannych służby dbają o stan naszych dróg. · fot. pless.pl


- Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. W ciągu dnia 3 stycznia prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi do 5 cm. Największa intensywność opadów prognozowana jest w drugiej połowie nocy i nad ranem z 3-go na 4-go stycznia i wówczas prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wynosi do 15 cm - informuje Piotr Ramza, dyżurny synoptyk.

Jest duże prawdopodobieństwo, że ostrzeżenie będzie kontynuowane ze względu na dalszy ciąg opadów.

Dk1, zima, Piasek, droga, snieg
Opady śniegu w regionie, fatalne warunki na wszystkich drogach, także na DK-1 (na zdjęciu skrzyżowanie z ul. Studzienicką w Piasku) - 02.01.2016. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Już w poniedziałek po południu oraz wieczorem w rejonie Pszczyny wystąpiły obfite opady śniegu. W wielu miejscach, na drogach panowały bardzo złe warunki. Było ślisko i niebezpiecznie. Wieczorem sytuacja na drogach była fatalna. Nieodśnieżone trasy czyniły podróż ryzykowną, tak samo na drogach lokalnych, jak i krajowej "jedynce". Łatwo było o poślizg i ewentualną kolizję lub wypadek.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.