pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 stycznia 2017
  • 8 stycznia 2017
  • wyświetleń: 18021

[ZDJĘCIA, WIDEO] "Z Góralami dla Aniołów" - kolędowanie w Piasku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

W kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku, a później również w Domu Kulejących Aniołów, kolędowano z góralami. Pszczyńskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w ten oryginalny sposób chciało podziękować przyjaciołom, darczyńcom i sponsorom za dotychczasową pomoc w budowie Domu.

"Kolędowanie z Góralami" dla Kulejących Aniołów w kościele w Piasku - 07.01.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Msza Święta w kościele w Piasku została odprawiona w intencji wszystkich wspierających dzieło budowy, w podziękowaniu za ofiarność i otwartość serc. Liturgię uświetnił występ kilku połączonych kapel góralskich, które poza autorskimi pastorałkami, zagrały także znane wszystkim kolędy.Po Mszy Świętej uroczystość przeniosła się do Domu Kulejących Aniołów, obiektu, w którym już niedługo zamieszkają podopieczni Stowarzyszenia. W jego prawie gotowych murach trwało dalsze kolędowanie. Był też poczęstunek. W trakcie uroczystości było można wesprzeć materialnie budowę Domu, by w jego wnętrzu wykonać "ostatnie szlify". Zebrano ponad 6 tysięcy złotych. Warto odnotować, że górale zagrali za darmo i jakby tego było mało, to dołożyli się finansowo do ukończenia Domu Kulejących Aniołów. Stowarzyszenie pragnie podziękować artystom oraz sponsorom wydarzenia: firmom: Zamel, Mirpol, Zorka oraz Patio Con Gusto.

"Kolędowanie z Góralami" dla Kulejących Aniołów w Piasku - ciąg dalszy w Domu Kulejących Aniołów - 07.01.2017 r. · fot. Andrzej Grynpeter

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj