Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11756

31-latek w czasie zatrzymania zniszczył policyjny samochód

31-latek z Suszca usłyszał zarzut uszkodzenia dwóch elementów wewnątrz radiowozu. Podejrzany, kopiąc w plastikowe elementy, połamał osłonę odgradzającą policjantów od osób zatrzymanych i plastikowe siedzenie. Spodziewany koszt naprawy przekroczy tysiąc złotych.

W środę w nocy oficer dyżurny pszczyńskiej jednostki odebrał zgłoszenie interwencji w Suszcu. Zgodnie z przekazaną informacją, pijany 31-latek miał wszcząć awanturę domową. Z relacji jego rodziców wynikało, że przyjechał z Anglii, gdzie pracuje, na święta.

Policjanci, którzy dotarli na miejsce, potwierdzili stan nietrzeźwości i agresji niesfornego syna oraz podjęli decyzję o jego transporcie na izbę wytrzeźwień. Niestety, podczas podróży radiowozem, agresja 31-latka znacznie wzrosła. Swoją złość mężczyzna postanowił rozładować na elementach znajdujących się wewnątrz pojazdu. Rzucał się i kopał w płytę plexi odgradzającą policjantów od osób zatrzymanych. Przez cały czas nie chciał podporządkować się wydawanym mu przez mundurowych poleceniom.

W konsekwencji, uszkodził plastikową osłonę oraz siedzenie dla zatrzymanych. W ten sposób spowodował straty w wysokości przeszło 1000 złotych.

31- latek nie był w stanie w racjonalny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Przyznał jednak, że żałuje tego co zrobił i chciałby dobrowolnie poddać się karze oraz uregulować wszystkie koszty przed jego ponownym wyjazdem z kraju. Teraz, o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Prawo w przypadku zniszczenia cudzej rzeczy przewiduje do 5 lat więzienia.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.