pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 grudnia 2016
  • 31 grudnia 2016
  • wyświetleń: 10883

Najczęściej czytane i komentowane artykuły na pless.pl - lista TOP 10!

Dobiega końca 2016 rok. Minione dwanaście miesięcy obfitowało w wiele ważnych wydarzeń. Niektóre cieszyły, inne wzbudzały smutek. Dziś prezentujemy te najbardziej istotne zdaniem redakcji portalu pless.pl, najczęściej czytane przez Was oraz najczęściej komentowane informacje.

Podsumowanie 2016


Wybór najważniejszych wydarzeń mijającego roku nigdy nie jest łatwy i ciężko ograniczyć się tylko do kilku momentów i artykułów. Nie jest to proste, gdy wybiera się kilka wiadomości z ponad 4,5 tysiąca opublikowanych w tym roku. I głównie dlatego pozwoliliśmy sobie przygotować osobne zestawienia dla artykułów najbardziej poczytnych, najczęściej komentowanych i osobno 15 najważniejszych wybranych redakcję.

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
Kopalnia Krupiński w Suszcu zostanie zlikwidowana. · fot. JSW S.A.


W rankingu przygotowanych przez redakcję pierwsze miejsce zajęła decyzja o przeniesieniu kopalni "Krupiński" w Suszcu do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, co w dłuższym okresie czasu oznacza likwidację zakładu, będącego jednym z największych pracodawców w regionie. Tuż za tą wiadomością pojawił się artykuł o uwzględnieniu Pszczyny na drugim miejscu w rankingu najbardziej zanieczyszczonych miast Europy. Na trzecim miejscu jest temat związany z budową nowej kopalni przez Spółkę Studzienice. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie te wydarzenia najpewniej będą również należały do najważniejszych w kolejnych latach.

TVP Info w Studzienicach - 14.03.2016
Mieszkańcy protestowali przeciwko lokalizacji kopalni w Studzienicach - 14.03.2016 · fot. Wiktoria Bartas / pless.pl


Czwarte miejsce to najważniejsza inwestycja drogowa w powiecie pszczyńskim, która w znaczny sposób ułatwia dojazd z Pszczyny do autostrady A1 oraz odciąża Pawłowice z ruchu kołowego. Piąta lokata to powstająca bez wymaganych zezwoleń hałda na terenie Rudołtowic i urzędnicza bezsilność związana z tym problemem.

pikieta pod szpitalem
Protest w sprawie pszczyńskiego szpitala · fot. pless.pl


Szósta pozycja to z kolei pokaz siły głosu społeczności lokalnej i siły mediów internetowych. Zwiększana w nie do końca jasnych okolicznościach kwota na zakup samochodu służbowego dla Urzędu Miejskiego w Pszczynie i wywołana tym afera, a w efekcie nacisk społeczny sprawiły, że burmistrz zmienił decyzję, a na zakupie prestiżowego pojazdu udało się zaoszczędzić w budżecie gminy trochę pieniędzy. Oszczędności, lecz innego typu widać też w największej w mieście placówce zdrowia, co wywoływało w mijającym roku wiele emocji oraz protestów, a czego dowodem jest silna pozycja siódma w naszym zestawieniu.

Mecz Polska - Szwajcaria w pszczyńskiej strefie kibica - 25.06.2016 r.
Mecz Polska - Szwajcaria w pszczyńskiej strefie kibica - 25.06.2016 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Miejsce ósme to podwójna radość. Cała Polska oszalała na punkcie gry polskich piłkarz na Mistrzostwach Europy. Nie inaczej było w Pszczynie, gdzie ani upał, ani burza nie odstraszyły sympatyków od dopingowania biało-czerwonych przed wielkim telebimem. Podwójna, bo ważną częścią tej drużyny był urodzony w Goczałkowicach-Zdroju Łukasz Piszczek (zresztą przypominający dumnie o swoim pochodzeniu w niemal każdym wystąpieniu). Dziewiątka to Dni Pszczyny - największa pszczyńska impreza rozrywkowa, w tym roku z gwiazdami: Ich Troje, Grubson i Stachursky. Tuż za nią powiatowe dożynki w Kryrach - wydarzenie, które cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem i również przyciągnęło setki obserwatorów, a także uczestników.

Dni Pszczyny 2016 - koncert Grubsona - 20.08.2016
Dni Pszczyny 2016 - koncert Grubsona - 20.08.2016 · fot. Andrzej Grynpeter


Drugą dziesiątkę otwiera kolarski memoriał im. Kazimierza Gazdy. To jedna z wielu wspaniałych sportowych imprez, które miały miejsce w naszym regionie, choć i pozostałym nie można odmówić wielkich emocji. Kolejna wiadomość również związana jest ze sportem - to budowa Śląskiego Centrum Tenisa. Obiekt już dziś jest jedną z wizytówek gminy Pszczyna i przyciąga swoją infrastruktura sportową wielu mieszkańców większych miast (nie tylko z naszego województwa). "Trzynastka" to budowa przez miejską spółkę basenów nurkowych na osiedlu Piastów. Jej pozycja w zestawieniu to tak samo rezultat pomysłu na takie przedsięwzięcie co również okoliczności w jakich powstaje.

Jarmark świąteczny w Pszczynie
Jarmark bożonarodzeniowy w Pszczynie · fot. pless.pl


Przedostatnie miejsce w zestawieniu to tegoroczny jarmark świąteczny na pszczyńskim rynku. Impreza kulturalna wreszcie zyskała rozmach, wzbogacona została iluminacją i szopką bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. To zdało egzamin i przyciągnęło wielu mieszkańców i turystów. Listę zamyka kręcenie filmu z gwiazdami Hollywood w naszym mieście. Pszczynianie mieli okazję zobaczyć na żywo między innymi Johna Malkovicha i Josha Hartnetta. Teraz nie możemy się doczekać aż obraz trafi na ekrany kin.

TOP 15 - WYBRANE PRZEZ REDAKCJĘ

TOP 10 - NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

TOP 10 - NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEnew / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.