pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3976

[ZDJĘCIA] Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Kobiórze

Przed świętami na zaproszenie władz samorządowych, gminę Kobiór odwiedził Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Minister Sportu i Turystyki z wizytą w Kobiórze - 17.12.2016 · fot. UG Kobiór


Zaproszony gość został przywitany w holu Gminnego Domu Kultury przez wójta Eugeniusza Lubańskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy, Przemysława Sawickiego. Powitanie uświetnił krótki występ artystyczny dzieci z zespołów "Kobiórsko Czelodka" oraz "Kobiyrzoki".

Przedszkolaki z zespołu Kobiyrzoki w podziękowaniu za możliwość wzięcia udziału 7 grudnia w Śląsko-Małopolskiej Przeczkoliadzie w Tychach realizowanej pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki wręczyły Ministrowi kwiaty oraz pamiątkowe zdjęcie wykonane w trakcie zawodów, w których odniosły sukces (I miejsce w siatkówce).

Następnie w galerii Gminnego Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ministrem, w którym uczestniczyli między innymi: przedstawiciele władz samorządowych gminy, radni, dyrektorzy placówek oświatowych, reprezentanci lokalnego środowiska sportowego. Minister został zapoznany z historią kobiórskiego sportu oraz aktualną działalnością sportową na terenie gminy. Poinformowano go o postępach prac związanych z budową pełnowymiarowej sali gimnastycznej dofinansowanej z funduszu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Przedstawione zostały również informacje dotyczące organizacji międzynarodowej spartakiady gmin partnerskich, która odbędzie się w Kobiórze w 2017 roku. Spotkanie było też okazją do dyskusji na temat problemów związanych z rozwojem infrastruktury sportowej na terenie gminy Kobiór.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.