pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 21 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2200

Zalety i wady lokat krótkoterminowych

Artykuł sponsorowany:

Jeśli chodzi o produkty służące do odkładania pieniędzy, na rynku finansowym dużym powodzeniem cieszą się lokaty. Coraz więcej osób korzysta z tej formy oszczędzania, wiedząc, że ma ona sporo zalet i pozwoli im osiągnąć pewien zysk.

Do wyboru mamy tutaj sporo możliwości - na rynku spotkamy się zarówno z lokatami długoterminowymi, jak i krótkoterminowymi, pieniądze na lokacie możemy trzymać więc przez krótszy lub dłuższy czas. Decydując się na oszczędzanie, często mamy dylemat, jak odnaleźć i wybrać te najlepsze lokaty w bankach. Przy tak wielu ich rodzajach rzeczywiście nie jest to proste, dlatego tutaj, aby to naszym czytelnikom ułatwić, postaramy się przybliżyć jeden z popularniejszych typów - lokaty krótkoterminowe.

Co warto wiedzieć o lokacie krótkoterminowej?Lokata krótkoterminowa polega na tym, że umowa pomiędzy bankiem a osobą otwierającą depozyt podpisywana jest na okres nieprzekraczający 12 miesięcy. Oprocentowanie takiej lokaty może być czasem zdecydowanie wyższe niż w przypadku długoterminowej.

pado24


Wpłacając nasze oszczędności na lokatę krótkoterminową, mamy gwarancję szybkiego odzyskania zainwestowanych środków, co daje nam większą elastyczność w zakresie przyszłych inwestycji. Każdy, kto otwiera taki depozyt, może być spokojny o swoje pieniądze, gdyż będą one na nim bezpieczne i nie poniesiemy właściwie żadnego ryzyka. Ponadto krótkoterminowa lokata może być wysoko oprocentowana i przynieść nam więcej zysku niż trzymanie pieniędzy na analogicznym produkcie długoterminowym lub zwykłym koncie oszczędnościowym. Niektóre banki wprowadziły lokaty krótkoterminowe trwające tylko 14 czy 7 dni, a nawet zaledwie jedną noc. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, których sytuacja finansowa jest niepewna, ponieważ pozwala im ono szybko odzyskać swoje pieniądze, i to wraz z należnym zyskiem. Dużym plusem lokaty jest to, że możemy ją założyć w dowolnym banku, nawet jeśli nie posiadamy w nim konta oszczędnościowo-rozliczeniowego. Decydując się na to, warto jednak najpierw zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi interesującego nas depozytu. Szczególnie powinno nas zainteresować to, jakie ewentualne kary mogą nas czekać za ewentualne wcześniejsze zerwanie lokaty - w końcu nawet w krótkim czasie może się zdarzyć coś, co Cię do tego zmusi.

Pomimo że lokaty krótkoterminowe nie posiadają zbyt wielu wad, to jednak warto być świadomym również ich słabszych stron. Najistotniejszym problemem może się tutaj okazać wysokość oprocentowania, od którego uzależniony jest nasz zysk - niektóre banki mogą przy tego typu produktach nieco je zaniżać. Dlatego wybierając lokatę krótkoterminową, nie należy się spieszyć, warto starannie rozejrzeć się za odpowiednią propozycją, by dobrać taką, która jak najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Znajdź idealną lokatę dla siebie z PADO24Coraz więcej osób docenia lokaty jako doskonałą metodę na oszczędzanie, a zarazem powiększenie włożonego kapitału. Każdy z nas chce dobrze ulokować swoje pieniądze, dlatego warto postarać się wybrać jak najlepszą ofertę, dzięki której nasze środki będą bezpiecznie i która przy okazji pozwoli nam również trochę zarobić. W tym celu warto skorzystać z serwisu PADO24 i z jego pomocą znaleźć odpowiednią lokatę dla siebie. Dzięki rankingowi lokat i porównywarce finansowej PADO24 bez problemu i bez wychodzenia z domu porównasz i zapoznasz się z ofertami kliku banków. W ten sposób decyzja, którą podejmiemy, wybierając lokatę, będzie jak najbardziej słuszna i przyniesie nam same korzyści. Z PADO24 masz pewność, że znajdziesz idealną lokatę, która zagwarantuje Ci takie warunki, jakich potrzebujesz i dzięki której pomnożysz swoje pieniądze w krótkim czasie.