pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 grudnia 2016
  • wyświetleń: 12320

Nowe rozkłady i nowa linia komunikacji powiatowej

Od stycznia ruszy pierwsza linia powiatowa użyteczności publicznej na trasie Pszczyna-Żory. Zmianie ulega również rozkład jazdy.

Linia będzie miała osiem kursów (od poniedziałku do piątku) oraz trzy kursy w sobotę. Obecnie trwają prace nad dostosowaniem przystanków powiatowych. Na tej trasie ma ich być 26.

Podczas sierpniowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego uchwalony został już cennik z maksymalnymi cenami za przejazdy. Warto zaznaczyć, że na terenie miasta Pszczyna bilet na kurs tej linii kosztować będzie jedynie złotówkę dla wszystkich pasażerów. Środki na jej prowadzenie pochodzić będą z budżetu powiatu pszczyńskiego, gminy Pszczyna, gminy Suszec i miasta Żory.

Do tej pory wszystkie kursy na terenie powiatu realizowane były przez prywatnych przewoźników, a tylko niektóre współfinansowały samorządy. Linia Pszczyna-Żory będzie pierwszą linią powiatową.

Na stronie Starostwa Powiatowego pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać odjazdy interesujących ich linii. W rozkładzie znaleźć można także kursy autobusów dalekobieżnych, których trasa przebiega przez powiat pszczyński. Uaktualniony rozkład jest dostępny na: www.rozkladjazdy.powiat.pszczyna.pl

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.