pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3450

Policjant zachęcał dzieci do noszenia odblasków

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj

O tym, że odblaski ratują życie wiedzą już kolejne dzieci z powiatu pszczyńskiego, które w ostatnich dniach odwiedził starszy sierżant Szymon Czysz. Specjalista z drogówki spotkał się z uczniami z Piasku i Starej Wsi w Pszczynie. Policjant mówił o zasadach zapewniających bezpieczeństwo na drodze oraz ćwiczył z dziećmi prawidłowe zachowanie na przejściu dla pieszych.

Policjant zachęcał dzieci do noszenia odblasków - 12.2016 · fot. KPP Pszczyna


Policjant zachęcał dzieci do noszenia odblasków i tłumaczył, dlaczego są one tak istotne jesienno- zimową porą. Wyjaśniał, że w tym okresie, szybko zapadający zmrok powoduje ograniczoną widoczność na drodze. To przyczynia się do skrócenia czasu na właściwą reakcję kierowców w przypadku zagrożenia. Przekonywał, że chcąc zmniejszyć ilość niebezpiecznych sytuacji, każdy pieszy powinien nosić fluorescencyjną opaskę.

Spotkania zostały zorganizowane dla najmłodszych uczniów podstawówek. Składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Zadbano o uatrakcyjnienie jednych i drugich zajęć. Dzieci z pewnością nie mogły się nudzić, ponieważ całość została poprowadzona w formie warsztatów i zabawy.

W pierwszej części spotkania policjant zaprezentował dzieciom przypadki niewłaściwego zachowania najmłodszych na drodze. Zajęcia poprowadzili w formie multi- testu. Dzieci miały za zadanie udzielić poprawnej odpowiedzi, którą prowadzący wskazywał na ekranie. W przerwach, pomiędzy pytaniami, na ekranie pojawiały się scenki obrazujące niebezpieczne sytuacje na drodze i zabawne wskazówki ich uniknięcia. Następnie, policjant przeprowadził wśród dzieci egzamin z bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, znajomości znaków drogowych dotyczących pieszych, właściwego zachowania się na drodze.

Największą atrakcją spotkania był jednak policyjny pluszak- Sznupek, z którym uczniowie chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Pszczynie" podaj