pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2016
  • wyświetleń: 5400

[WIDEO i ZDJĘCIA] Dzielnicowa Iza wręczyła dzieciom słodycze

Aktualnie policjantka, wcześniej wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej. Dzielnicowa Iza nie zapomniała o swoich milusińskich i jak co roku, także i w tym, zorganizowała świąteczną zbiórkę słodyczy. Każdorazowo, w gromadzeniu słodkich podarunków dla dzieci wspierają ją koleżanki i koledzy policjanci. W tym roku smakołyki dla maluchów przekazali również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, mundurowi z komisariatu w Pawłowicach oraz pracownicy cywilni z pszczyńskiej komendy.Na co dzień pracuje w wydziale prewencji pszczyńskiej policji. W sezonie letnim można ją spotkać na rowerze, patrolującą okolice parku miejskiego i zalewów wodnych w Łące oraz Goczałkowicach. Utalentowana plastycznie, w wolnych chwilach oddaje się magii tworzenia.

Swoimi umiejętnościami niejednokrotnie dzieliła się z dziećmi ze Świetlicy Socjoterapeutycznej im. św. Brata Alberta w Pszczynie. To pracując tam, postanowiła uzupełnić wykształcenie z dziedziny resocjalizacji i pracy socjalno-opiekuńczo-wychowawczej.

Dzielnicowa Iza dzieciom - 12.2016 · fot. KPP Pszczyna


Po jedenastu latach pracy w świetlicy postanowiła spróbować swoich sił w policji. Nigdy jednak nie zapomniała o swoich byłych wychowankach. Podczas pierwszych zbiórek, policjantka Iza przygotowywała własnoręcznie stroiki, wieńce, świeczniki i choinki na organizowany grudniowy kiermasz świąteczny. Uzyskany ze sprzedaży dochód w całości przekazywała na zakup prezentów dla wychowanków świetlicy. W ostatnich latach do akcji włączyli się jej koleżanki i koledzy z jednostki pomagając w zbiórce słodyczy.

Dzielnicowa Iza przyznaje, że po sześciu latach spełniło się jej marzenie, ponieważ tegoroczne paczki dla jej milusińskich były wyjątkowo obfite. Stało się to dzięki strażakom, pracownikom cywilnym i policjantom z Pszczyny oraz Pawłowic, za co aspirant Iza pragnie wszystkim serdecznie podziękować.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.