pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 3057

Radny apeluje o remont dróg. Te będą prowadzone w przyszłym roku

Radny Grzegorz Kuczera złożył wniosek dotyczący podjęcia działań zmierzających do poprawy stanu nawierzchni dróg wyłożonych kostką granitową na terenie Starego Miasta. Jak wynika z odpowiedzi burmistrza, część prac już przeprowadzono, a na kolejne trzeba będzie poczekać do nowego roku.

Bogedaina, droga, remont
Radny apeluje o remont dróg. Te będą prowadzone w przyszłym roku. · fot. Wiesiek


- Obserwując nawierzchnię ulic na osiedlu Stare Miasto i Śródmieście można zauważyć sporą ilość miejsc z wysuniętymi ponad powierzchnię jezdni kostkami granitowymi, a także z brakiem kostek w jezdni. Powyższa sytuacja powoduje problemy najczęściej dla pieszych poruszających się w strefie zamieszkania całą szerokością drogi. Obecny stan nawierzchni dróg naraża tą grupę uczestników ruchu na niebezpieczeństwo upadku i okaleczenia - zwrócił we wniosku uwagę Grzegorz Kuczera.

Radny tym samym pismem złożył wniosek dotyczący podjęcia działań zmierzających do poprawy stanu nawierzchni dróg wyłożonych kostką granitową na terenie Starego Miasta, polegających na uzupełnieniu brakujących elementów oraz wyrównania jej w miejscach szczególnie niebezpiecznych.

Do prośby radnego odniósł się na początku burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. - W bieżącym roku wykonane były remonty dróg z kostki granitowej w ramach bieżącego utrzymania. Remonty przeprowadzone zostały na ulicach: Warownej, Bankowej, Bednarskiej, Poniatowskiego oraz Bogedaina. Prace w tym zakresie będą kontynuowane w przyszłym roku - poinformował.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.