pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1964

Biblioteka bardziej dostępna dla niewidomych i słabo widzących

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj

W Miejskiej Bibliotece Publicznej istnieje możliwość wypożyczania urządzenia Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Osoby te mogą wypożyczyć Czytaka wraz z książkami audio.

Czytak Plus, urządzenie dla niewidomych
Urządzenie Czytak Plus jest już dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej. · fot. Miejska Biblioteka Publiczna


Biblioteka przystąpiła do projektu ""Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących - Edycja 2016" realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Larix" im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące. Na podstawie umowy użyczenia placówka będzie mogła wypożyczać Czytaka osobom niewidomym i słabowidzącym.

Ponadto - na podstawie odrębnego porozumienia - biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany dzięki działalności Stowarzyszenia "Larix". Niewidomi Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem. Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.Stowarzyszenie "Larix" od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

BM / pless.pl
źródło: M-PBP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka Miejska Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka Miejska Pszczyna" podaj