pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 14 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6561

We wtorek 79-letnia kobieta zatruła się tlenkiem węgla

We wtorek wieczorem 79-letnia kobieta, mieszkanka miejscowości Frydek w gminie Miedźna zatruła się czadem. Na miejscu interweniowała straż pożarna. Kobietę przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło około 18.30 na posesji przy ulicy Bieruńskiej. Wezwani na miejsce strażacy, po przybyciu na miejsce, wygasili piec centralnego ogrzewania oraz dokonali pomiarów CO w całym budynku. Wskazały one duże stężenie tlenku węgla sięgające wartości od 200 do 400 ppm.

W związku z pomiarem na miejsce wezwano pogotowie, które po przebadaniu 79-letniej lokatorki, podjęło decyzję o zabraniu jej do szpitala w Pszczynie.

Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia było składowanie tlącego się opału obok pieca centralnego ogrzewania. W działaniach które zakończono przed godziną 20.00, uczestniczył zastęp z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Pszczynie oraz pogotowie ratunkowe.

new / pless.pl
źródło: KP PSP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.