Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 grudnia 2016
  • 17 grudnia 2016
  • wyświetleń: 8892

Nowe osiedle z 200 mieszkaniami na wynajem - PTBS stara się o kredyt

Jest duża szansa, że Pszczyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego uzyska dofinansowanie do budowy nowych budynków wielorodzinnych przy ul. Cieszyńskiej. Z otrzymanych przez redakcję informacji wynika, że kwota do rozdysponowania na ten cel w całym kraju jest większa niż suma, o jaką wystąpiły zainteresowane podmioty.

Zielone Osiedle w Pszczynie - wizualizacje · fot. Pracownia Projektowa Przemysław Kotwa, Pracownia Projektowa Krzysztof Swinka


Osiedle z mieszkaniami na wynajem ma powstać wzdłuż drogi prowadzącej do pola golfowego. Będzie tu około 200 lokali o różnej powierzchni. Mają one służyć przede wszystkim osobom, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Koszt najmu ma oscylować w okolicy 10 złotych za metr kwadratowy.

Według wstępnych założeń inwestycja ma kosztować ponad 20 milionów złotych. Pomóc w jej realizacji ma dofinansowanie w postaci preferencyjnego kredytu oferowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Na dofinansowanie jest bardzo duża szansa, ponieważ dzięki temu, że ostatecznie rada podjęła decyzje o przekazaniu działki, to mogliśmy wystartować w tym konkursie jako jedni z pierwszych PTBS w Polsce - mówi burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. Jak dodaje, alokacja środków jest taka, że ponad 95% wniosków powinno otrzymać dofinansowanie.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to budowa rozpocznie się w 2018 roku. Potrwa do 2020 roku.

Lokalizacja osiedlanew / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.