pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 grudnia 2016
  • wyświetleń: 2848

32-latek kradł rowery, swoje czyny wyjaśniał brakiem pracy

Pszczyńscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca Pszczyny, któremu zarzuca się kradzież dwóch rowerów. W trakcie przesłuchania podejrzany wyjaśniał, że dopuścił się tych przestępstw, ponieważ miał trudną sytuację materialną. O jego losie będzie teraz decydował sąd i prokurator. Za kradzież kodeks karny przewiduje nawet 5 lat więzienia.

Na trop 32-latka kryminalni wpadli po tym, jak znaleźli na jednej z posesji skradziony w połowie sierpnia jednoślad. Rower miał usunięte wszystkie charakterystyczne cechy. Sprzedający zadbał nawet o zmianę numerów fabrycznych nanoszonych na spodniej części ramy.

Zatrzymany tłumaczył policjantom, że tego lata nie miał pracy, więc, żeby co nieco zarobić, postanowił ukraść rowery. Jego łupem padły pozostawiony w stojaku przy pszczyńskim dworcu kolejowym Kross i zaparkowany na ul. Wodzisławskiej Nexus.

Warte przeszło 2 tys. złotych "damki" spieniężył za 800 złotych. To, jak wyjaśniał, pozwoliło mu przetrwać do czasu, kiedy znalazł pracę.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.