Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 grudnia 2016
  • wyświetleń: 14709

Odznaczenia i wyróżnienia dla górników KWK Krupiński

2 grudnia górnicy z KWK "Krupiński" obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości odznaczono i wyróżniono zasłużonych pracowników. Uczczono też pamięć m.in. górników, którzy zginęli w katastrofie w kopalni Rudna.

Odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych górników KWK Krupiński - 2.12.2016 · fot. Powiat


Smutna atmosfera panowała podczas uroczystości w Kopalni Węgla Kamiennego "Krupiński" w Suszcu. Przypomnijmy, że 1 grudnia akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej zdecydowali o przekazaniu suszeckiej kopalni do Spółki Restrukturyzacji Kopalń (więcej o tym można przeczytać tutaj).

- Czas Barbórki, to czas podsumowań kończącego się roku górniczego i przedstawiania planów na przyszłość. Drodzy pracownicy, w trudnej roli przyszło mi dzisiaj wystąpić. Chciałoby się gratulować, planować i zwyczajnie cieszyć tym, że rok był udany i pracujemy w tym sektorze. Ale wyniki, liczby, ekonomia i perspektywy na najbliższy czas zmuszają nas do powściągliwości - podkreślał Józef Jaszczyk, dyrektor kopalni "Krupiński", jednocześnie dziękując wszystkim pracownikom za zaangażowanie i pracę.

Odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych górników KWK Krupiński - 2.12.2016
Odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych górników KWK Krupiński - 2.12.2016 · fot. Powiat


Dużo emocji wśród obecnych na uroczystości górników wzbudziło wystąpienie prezesa Zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, który mówił m.in. o przyszłości kopalni. - Tegoroczna Barbórka jest dla was wyjątkowo trudna. W przyszłym roku kopalnia przechodzi do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W ciągu najbliższych tygodni i miesięcy dołączycie do waszych kolegów z innych kopalń. Wierzę, że przyjmą was z otwartymi ramionami - zaznaczał Tomasz Gawlik. - Możecie być pewni, że nikt nie straci pracy - mówił próbując uspokoić górników prezes JSW.

- Nie wierzyłem, że doczekam takiego momentu znając załogę "Krupińskiego", znając jej wyniki i wiedząc co jest na dole. Chyba nikt z nas nie wierzył. Naszą wspólną rolą jest patrzenie w przyszłość, ale taką przyszłość, która może wykreować pozytywną rzeczywistość. Życzę żebyśmy nigdy do końca nie tracili nadziei, bo ona umiera ostatnia - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Podczas uroczystości odznaczenia i wyróżnienia otrzymali zasłużeni pracownicy KWK Krupiński.

Odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych górników KWK Krupiński - 2.12.2016
Odznaczenia i wyróżnienia dla zasłużonych górników KWK Krupiński - 2.12.2016 · fot. Powiat

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.