pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2016
  • 24 grudnia 2016
  • wyświetleń: 4199

Świąteczna zbiórka na rzecz kobiet i dziewcząt z DPS w Pielgrzymowicach

W poniedziałek, 19 grudnia w Pielgrzymowicach miało miejsce bardzo szlachetne i podniosłe wydarzenie. Z inicjatywy Sekcji Biegaczy RunTeam z Pawłowic przy współudziale Gminnego Ośrodka Sportu oraz Klubu Active Pawłowice zorganizowana została zbiórka dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

Świąteczna zbiórka na rzecz Domu Pomocy Społecznej - 19.12.2016 · fot. Dom Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach


Przebywające w domu osoby to jedynie dziewczynki i kobiety z upośledzeniem umysłowym i ruchowym. Najmłodsza z dziewczynek ma 4 lata, najstarsza to 64-letnia kobieta. Na apel odpowiedziało wielu mieszkańców gminy, oferując zabawki, ubrania, chemię, słodycze.

Finał akcji nastąpił 19 grudnia, kiedy to RunTeam wraz z dyrektorką GOS Bożeną Wróbel oraz tancerkami z Active pojechali zawieść dary i spędzić chwilę przedświąteczną z dziewczynami z Domu Pomocy. Warsztaty taneczno-ruchowe poprowadziła instruktorka Bernadeta Mikołajec wraz ze swoim zespołem. Radość i wdzięczność mieszkających w ośrodku - bezcenna.

Patrycja Kwiatoń

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.