pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2016
  • wyświetleń: 1677

Eko-warsztaty z POPP - tworzenie kartek świątecznych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

W czwartek, 24 listopada w ramach zajęć pozalekcyjnych POPP odbyły się ekologiczne warsztaty tworzenia kartek świątecznych.

Eko-warsztaty z POPP - tworzenie kartek świątecznych - 24.11.2016 · fot. POPP


Uczestnikami warsztatów byli uczniowie szkół podstawowych i osoby dorosłe. Zostali oni wprowadzeni w świat grafiki warsztatowej przy okazji krótkiego wykładu. Podczas spotkania została zaprezentowana technika graficzna druku wypukłego, jaką jest linoryt. Młodzież i dorośli zaprojektowali motyw świąteczny, a następnie przenieśli go na matrycę - linoleum.

Po zapoznaniu się z narzędziami drukarza, rozpoczęli wycinanie elementów drukujących. Cięcie dłutkami okazało się nie lada wyzwaniem. Kolejnym etapem spotkania było ręczne wykonanie odbitek z matrycy na papierze czerpanym. Uczestnicy mieli okazję odbić swoją grafikę na prawdziwej prasie drukarskiej. I tak każdy z uczestników stworzył własnoręcznie kilka kartek dla swoich bliskich.

Anna Haka-Otręba
źródło: POPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj