pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 4 marca 2017
  • 6 marca 2017
  • wyświetleń: 20690

Mija 10 lat od czasu sprzedaży Palei. Obiekt czeka na nowego właściciela

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Palais" podaj

13 milionów złotych - tyle właściciel jednego z najciekawszych zabytków w Pszczynie chce aktualnie za były gmach Generalnej Dyrekcji Dóbr Książęcych, zwany popularnie Paleją. Przypominamy, że biznesmen Artur Dyna kupił od powiatu zabytek za 1,5 mln złotych.

palais, paleja
Paleja · fot. pless.pl


W 2017 roku mija równo 10 lat od sprzedaży przez powiat pszczyński jednej z najpiękniejszych budowli w mieście. Obiekt w 2007 roku zakupił Artur Dyna, polsko-australijski biznesmenen, który za zabytek wraz ze sporą działką zapłacił zaledwie 1,5 mln złotych.

Władze powiatu pszczyńskiego liczyły, że prywatny inwestor pozwoli przywrócić blask dawnej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dóbr Książęcych w Pszczynie. Niestety tak się nie stało. Biznesmen dosyć szybko ujawnił, że chce na tej transakcji zarobić.

Paleja już na początku obecnej dekady była wystawiona na sprzedaż. Aktualnie cena Palei w jednym z serwisów ogłoszeniowych wynosi 13 milionów złotych! Polsko-australijski biznesmen chce zatem zarobić prawie dziesięć razy tyle, ile wyłożył na kupno zabytku.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Palais

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Palais" podaj