pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2016
  • wyświetleń: 11359

Zmarł Wojciech Orlik, architekt, autor projektu budynku hospicjum

We wtorek zmarł Wojciech Orlik, architekt, autor projektu Domu Ojca Pio, czyli nowej siedziby pszczyńskiego hospicjum.

Wojciech Orlik, architekt, hospicjum
Zmarł Wojciech Orlik · fot. Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie


- Dzisiaj zmarł nagle pan Wojciech Orlik architekt i projektant naszego Domu Ojca Pio - poinformowała we wtorek Teresa Buczak, prezes stowarzyszenia Hospicjum św. Ojca Pio.

- Przez wiele lat pan Wojtek wspierał nas swoją profesjonalną wiedzą. Pan Wojtek jest twórcą koncepcji Domu Ojca Pio, a później był kierownikiem zespołu projektowego w firmie AB-Projekt realizującej projekt budowlany i wykonawczy. Wraz z nami odwiedzał inne hospicja, domy opieki, noclegownie, by zebrać opinie i najlepsze praktyki i przenieść je w tworzony projekt naszego Domu - wspomina Teresa Buczak.

- Poświęcił naszej budowie wiele czasu i zaangażowania, takiego od serca, nie patrząc na czas, czy inne koszty. Przez wiele lat nie tylko w związku z pracą, ale również wolontaryjnie nam towarzyszył, zawsze mogliśmy na niego liczyć. Pan Wojtek brał udział w naszych naradach, konsultacjach związanych z budową, często prowadziliśmy rozmowy w trakcie których wyjaśnialiśmy na bieżąco wątpliwości, by wybrać optymalne rozwiązania. Dla mnie osobiście pan Wojtek był oparciem w sprawach budowy, osobą na którą zawsze mogłam liczyć, profesjonalistą, inteligentem, a także po ludzku dobrym, życzliwym, otwartym człowiekiem. Był dla mnie wzorem ojca i prawdziwym przyjacielem naszego Hospicjum. Bardzo będzie nam go brakować - napisała Teresa Buczak.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.