pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 30 listopada 2016
  • 10 grudnia 2016
  • wyświetleń: 6026

[ZDJĘCIA] Spotkanie z ks. Dariuszem Oko w pszczyńskim ratuszu

Na zaproszenie Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbyło się spotkanie ze znanym teologiem księdzem Dariuszem Oko.

Spotkanie z ks. Dariuszem Oko w pszczyńskim ratuszu - 09.12.2016 · fot. pless.pl


Podobnie jak w dwa lata temu ksiądz Dariusz Oko wygłosił w pszczyńskim ratuszu wykład o ideologii gender. W opinii teologa zmiana polityczna w naszym kraju, która nastąpiła w 2015 roku, zahamowała wprowadzenie ideologii gender do polskich placówek oświatowych.

W trwającym ponad dwie godziny spotkaniu wykładowca Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie poruszył temat księży "judaszy". Teolog na przykładzie sylwetki byłego już księdza Krzysztofa Charamsy, który w 2015 roku w Rzymie przed kamerami ogłosił, że jest gejem, porównał zepsutych duchownych do apostoła zdrajcy.

Spotkanie z ks. Dariuszem Oko w pszczyńskim ratuszu - 09.12.2016
Spotkanie z ks. Dariuszem Oko w pszczyńskim ratuszu - 09.12.2016 · fot. pless.pl


- Patrząc statystycznie na apostołów, to 8,3% z nich było zdrajcami. Trzeba sobie zdać sprawę, że w kościele Polskim, w którym mamy 30 tys. księży, około 3 tys. to "judasze". Nie ma co zawracać sobie głowy takimi sprawami, jak księdza Charamsy, bo to tak, jakbyśmy stawiali Judasza ponad Chrystusa - tłumaczył ksiądz Dariusz Oko.

Teolog otwarcie skrytykował także redakcje Gazety Wyborczej i Tygodnika Powszechnego. W pismach tych regularnie pojawiają się artykuły szkalujące osobę księdza Dariusza Oko.

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.