pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • wyświetleń: 5013

Miedźna - wyremontowany przepust i nowa nawierzchnia przy ul. Topolowej

Nowa nawierzchnia na prawie 270m odcinku jezdni i wyremontowany przepust pod drogą, to efekt zakończonej właśnie inwestycji przy ul. Topolowej w Miedźnej.

Ulica Topolowa w Miedźnej po remoncie · fot. PZD / Powiat


Prace przy ul. Topolowej ruszyły już we wrześniu. Na czas remontu droga była wyłączony z ruchu, jednak piesi i rowerzyści mogli używać specjalnej kładki, umożliwiającej swobodny ruch w obu kierunkach. Roboty polegały na remoncie nawierzchni jezdni na odcinku ok 270m, remoncie przepustu pod drogą oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

Ulica Topolowa w Miedźnej przed i w trakcie remontu · fot. PZD / Powiat


Koszt całej inwestycji to prawie 240 tys. zł, jednak na jej realizację powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych w kwocie niemal 190 tys. zł.

To nie pierwsze prace wykonywane na tym terenie. W zeszłym roku wyremontowano przepust drogowy wraz z rowami w rejonie skrzyżowania ul. Wiejskiej i Topolowej. To zadanie kosztowało 225 tys. zł, ale wtedy powiat także pozyskał dofinansowanie z ministerstwa w wysokości niemal 180 tys. zł.

ups, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.