pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 listopada 2016
  • wyświetleń: 2819

Rodacy Bohaterom - zbiórka żywności dla Polaków na Kresach

Trwa zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Kresach. Zbiórka organizowana jest przez Stowarzyszenie Odra Niemen. W Pszczynie paczki można dostarczać do siedziby firmy Romanko i Synowie do 20 stycznia.

zbiórka żywności dla Polaków na Kresach
Rodacy Bohaterom - trwa zbiórka żywności dla Polaków na Kresach · fot. materiały organizatora


W paczkach powinny znajdować się produkty spożywcze o długim terminie ważności. Po zakończeniu zbiórki paczki zostaną przekazane do Edyty Mitoraj - regionalnego koordynatora, która organizuje zbiórkę paczek w Oświęcimiu, w Zespole Szkół Towarzystwa Seleziańskiego przy ul. Jagiełły 10. Organizatorzy chcą wesprzeć weteranów Armii Krajowej oraz środowisko kombatanckie na Kresach.

Rodacy Bohaterom - zbiórka żywności dla Polaków
Rodacy Bohaterom - zbiórka żywności dla Polaków na Kresach · fot. materiały organizatora


- Celem akcji jest pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny, a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych pozostali po wojnie za wschodnią granicą, a także pamięć o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych - informuje organizator akcji, Janusz Łabaj.

W Pszczynie paczki można dostarczać do siedziby firmy Romanko i Synowie, przy ul. Wodzisławskiej 1 do 20 stycznia.

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie patrona www.odraniemen.org. O akcji można również posłuchać na stronie Radia Oświęcim.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.