pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 listopada 2016
  • wyświetleń: 6837

[ZDJĘCIA] Podsumowano rywalizację sportową, były nagrody i dyplomy

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie szkół ponadgimnazjalnym z powiatu pszczyńskiego rywalizowali ze sobą w wielu zawodach sportowych. 24 listopada w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie podsumowano zmagania i nagrodzono najlepsze placówki.

Podsumowanie zmagań sportowych w powiecie pszczyńskim - 24.11.2016 · fot. Powiat


W ciągu całego roku szkolnego uczniowie zmagali się w takich dyscyplinach, jak m.in. biegi przełajowe, sztafeta 4x100 m, tenis stołowy, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka ręczna, piłka nożna czy narciarstwo alpejskie. W ogólnej klasyfikacji szkół wśród dziewcząt najlepsze okazały się reprezentantki III LO w Pszczynie, drugie miejsce zajęły uczennice I LO w Pszczynie, a trzecie PZS nr 2 w Pszczynie. Wśród chłopców pierwszą lokatę zajęli przedstawiciele PZS nr 2. Sportowcy z III LO i I LO w Pszczynie zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.

Uczniom gratulował Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. - Jestem przekonany, że jesteście tak samo dobrymi sportowcami, jak i uczniami. Myślę, że te sukcesy, które odnieśliście powinny promieniować na całą społeczność szkoły, żebyśmy wszyscy mogli się cieszyć tym, że mamy młodzież zdolną nie tylko jeśli chodzi o naukę, ale również sport. Dziękuję wszystkim nauczycielom, bo to od nauczycieli wychowania fizycznego dużo zależy, to oni was inspirują i pomagają wam - mówił w trakcie wręczania nagród.

Podczas uroczystości wręczono jeszcze dyplomy dla najlepszych szkół za Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w Biegach Przełajowych i udział w sztafecie 4x100 metrów. Ponadto, dwie najlepsze szkoły - w kategorii dziewcząt i chłopców - otrzymały bony o wartości 500 zł ufundowane przez powiat pszczyński i POSiR. Rozlosowano także dwa talony o wartości 500 zł ufundowane przez Urząd Miejski w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.