pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 listopada 2016
  • wyświetleń: 3533

Decyzja zapadła, w gminie Pawłowice będzie osiem sołectw

W tym tygodniu podczas sesji Rady Gminy Pawłowice zapadła decyzja o utworzeniu sołectwa Osiedle Pawłowice.

Sesja Rady Gminy Pawłowice
Sesja Rady Gminy Pawłowice - 22.11.2016 · fot. UG Pawłowice


Trzy z podjętych we wtorek uchwał dotyczyły utworzenia nowego sołectwa. W maju wnioskowała o to Rada Osiedlowa Samorządu Mieszkańców poparta przez 1028 osób. Bycie sołectwem umożliwiłoby bowiem mieszkańcom osiedla ubieganie się o środki z funduszu sołeckiego.

Procedura przekształcenia jednostki pomocniczej, jaką jest osiedle, w sołectwo wymagała jednak czasu, wiązała się m. in. ze zmianami w statucie sołectwa Pawłowice oraz przeprowadzeniem konsultacji społecznych.

22 listopada 14 obecnych na sesji radnych jednogłośnie zdecydowało o zniesieniu jednostki pomocniczej Osiedle Pawłowice i utworzenie w jej miejsce sołectwa Osiedle Pawłowice oraz nadanie mu statutu, a także zdecydowało o zmianach w statucie sołectwa Pawłowice. Zmiany te wiążą się z nowymi granicami sołectwa Pawłowice, którego dotychczasowy teren, obejmujący m.in. Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, cmentarz i dwa domostwa znajdzie się w granicy sołectwa Osiedle Pawłowice.

Nowe sołectwo, zgodnie z przepisami prawa, zacznie funkcjonować 14 dni po opublikowaniu uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Wtedy dopiero będą mogły odbyć się wybory sołtysa i rady sołeckiej.

Dla gminy Pawłowice oznacza to, że od tej pory w jej skład wchodziło będzie osiem sołectw: Golasowice, Jarząbkowice, Krzyżowice, Osiedle Pawłowice, Pawłowice, Pielgrzymowice, Pniówek, Warszowice.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.