pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 7092

Trwa budowa nowego mostu na Dokawie, są opóźnienia

Trwa przebudowa mostu na Dokawie pomiędzy Jankowicami i Studzienicami. Ze względu na niesprzyjające warunki zakończy się ona później niż pierwotnie planowano. Kierowcy obu miejscowości muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość, ale mogą być też pewni, że nowy obiekt do użytku zostanie oddany w grudniu.

Przebudowa mostu na Dokawie w ciągu ul. Szewczyka w Jankowicach - 22.11.2016 · fot. pless.pl


W ramach inwestycji kilka tygodni temu rozebrano stary most w ciągu ulicy Szewczyka łączący Jankowice ze Studzienicami. Teraz trwa budowa nowego obiektu, który usprawni komunikację między dwoma sołectwami.

Ze względu na niesprzyjające warunki i wysoki stan wody w Dokawie, a także odtworzenie jednego z zasypanych rowów, prowadzenie prac przy moście było czasowo niemożliwe. W związku z tym do umowy z wykonawcą, firmą Jawal z Kielc dołączono aneks, który wydłuża termin zakończenia robót do 18 grudnia. Jeżeli nie pojawią się kolejne przeszkody, to już wtedy most będzie przejezdny.

Koszt inwestycji to 912.808,51 złotych brutto.

new / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.