pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 listopada 2016
  • 23 listopada 2016
  • wyświetleń: 14471

Nakazali rozebrać się mężczyźnie do naga w miejscu publicznym

Już wkrótce swój finał w sądzie znajdzie sprawa wrześniowego rozboju z Woli. Dwójce podejrzanych w tej sprawie zarzuca się użycie siły wobec pokrzywdzonego, kradzież jego pieniędzy i odzieży oraz przewiezienie go do Pszczyny w bagażniku samochodu. Zatrzymany wówczas 37-latek oczekuje na decyzję sądu w areszcie, natomiast jego 24-letni wspólnik, do czasu rozprawy, musi zgłaszać się 3 razy w tygodniu w miejscowej komendzie.

Zatrzymani dwaj mieszkańcy Woli w swoich wyjaśnianiach powoływali się na konflikt dotyczący psa. Twierdzili, że chcieli jedynie odegrać się na pokrzywdzonym za wcześniejszy incydent z czworonogiem. Na chwilę obecną zarzuca się im wykorzystanie stanu upojenia, w jakim znajdował się pokrzywdzony, pobicie go i kradzież jego rzeczy.

Dodatkowo, mając nad nim przewagę, podejrzani upokorzyli go przewożąc go prawie 20 km w bagażniku samochodu i nakazując mu rozebranie się do naga w miejscu publicznym. Zabrali mu wówczas ubrania, które miał na sobie i pieniądze. Oprócz tego, wskutek wcześniejszego bicia i kopania go po całym ciele spowodowali u niego liczne otarcia naskórka i stłuczenia w okolicach głowy oraz grzbietu.

Aktualnie napastnicy czekają na decyzję sądu. Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje nawet 12 lat więzienia.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.