pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 listopada 2016
  • 21 listopada 2016
  • wyświetleń: 9014

[ZDJĘCIA] Kitesurferzy na Jeziorze Goczałkowickim w Wiśle Wielkiej

Gdy tylko mocniej zawieje wiatr, pakują swój sprzęt i jadą nad Jezioro Goczałkowickiej. Mowa o kitesurferach, którzy szczególnie upodobali sobie "śląskie morze". W piątek w Wiśle Wielkiej można było spotkać kilkunastu miłośników kitesurfingu.

Foto-dnia: Kitesurferzy na Jeziorze Goczałkowickim w Wiśle Wielkiej - 18.11.2016 · fot. ab / pless.pl


Kitesurfing to odmiana surfingu, technicznie podobny do windsurfingu, jednak różni się znacząco w sposobie prowadzeniu deski - prowadzi się ją tak jak podczas jazdy na fali, na krawędzi, w windsurfingu natomiast deska prowadzona jest płasko. Od tego ostatniego różni się także konstrukcją pędnika - zamiast klasycznego żagla używana tu jest odmiana latawca - utrzymywanego przez żeglującego kitesurfera w znacznej odległości, na barze przypiętym do trapezu zakładanego przez kitesurfera.

Sport ten uprawiany jest zarówno na akwenach słodkowodnych (sprzyjające wiatry wieją m.in w dolinach alpejskich, np. w Południowym Tyrolu), jak i morskich (np. na polskim wybrzeżu Bałtyku).

ab / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.