pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 listopada 2016
  • 11 grudnia 2016
  • wyświetleń: 35004

[WIDEO, ZDJĘCIA] Ponad 300 osób pobiegło dla Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Budowa "Dom Kulejących Aniołów" dobiega końca. Placówka ma zostać oddana do użytku w pierwszym kwartale 2017 roku. Aby zebrać ostatnie fundusze, które są niezbędne do wykończenia inwestycji, w sobotnie popołudnie w Piasku odbył się bieg charytatywny "Mikołaje - Aniołom".

Bieg charytatywny "Mikołaje - Aniołom" - 10.12.2016 · fot. pless.pl


Każdy z uczestników na starcie otrzymał czerwoną czapkę, która przypominała obchody dnia Świętego Mikołaja. W zależności od kondycji, uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 lub 10 km. Na dystansie 5 km swoich sił mogli spróbować biegacze, rolkarze, osoby na wózkach inwalidzkich, a także miłośnicy chodzenia z kijami. Z odcinkiem 10 km zmagali się tylko biegacze i osoby uprawiające nordic walking.

Zarówno start, jak i meta biegu, zlokalizowane były na drodze dojazdowej do "Domu Kulejących Aniołów". Dochód z imprezy przekazany zostanie na dokończenie budowy wspomnianego obiektu.

10 grudzień był także dniem otwartym "Domu Kulejących Aniołów". Gospodarze zaprosili lokalną społeczność do zobaczenia jak niewiele już brakuje, by w obiekcie swoje ukojenie znaleźć mogli ludzie, którym zdrowie nie pozwala na życie bez opieki i pomocy osób sprawnych fizycznie i umysłowo. Więcej o aktualnym stanie prac budowlanych opowiada Krystyna Fuławka, pomysłodawczyni budowy "Domu Kulejących Aniołów".Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie, składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację I Biegu "Mikołaje Aniołom", sponsorom, darczyńcom oraz wszystkim uczestnikom imprezy!

Frekwencja przerosła nasze oczekiwania, tak wiele osób chciało pomóc... Widok tylu miłośników sportu w czerwonych czapkach był naprawdę imponujący! Atmosfera wydarzenia wspaniała, mnóstwo pozytywnej energii! W trakcie biegu udało się uzbierać imponującą kwotę 19.680 zł! Jesteśmy szczęśliwi, wzruszeni i baaardzo serdecznie dziękujemy!

To właśnie takie wydarzenia, zaangażowanie tak wielu osób, umacnia w nas wiarę w drugiego człowieka i daje nadzieję na lepsze jutro. Każda pomoc nabiera niebagatelnego znaczenia, daje nam poczucie, że nie jesteśmy sami, że ktoś o nas myśli, troszczy się, że komuś jesteśmy bliscy. Gdy nasze skrzydła opadają, takie wydarzenia pomagają nam podnieść się i wznosić się coraz wyżej ku naszym marzeniom. Przynoszą radość naszym Aniołkom, a szczęście naszych dzieci i ich rodziców jest dla nas najważniejsze!

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację biegu, staroście - Pawłowi Sadzy, fantastycznym sponsorom, patronom medialnym, mieszkańcom Piasku - super kibicom oraz oczywiście wszystkim wspaniałym zawodnikom!

Szczególne podziękowania składamy na ręce dwóch wyjątkowych panów, inicjatorów całego wydarzenia - Tomasza Bratka i Jacka Kotajnego, którzy służyli nam swoim wsparciem, wykazali się ogromnym zaangażowaniem i pomocą w realizacji całego przedsięwzięcia!

ab, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj