pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 10596

Zatrzymano 21-latka podejrzanego o podpalenie domu w Goczałkowicach

Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Pszczynie tymczasowo aresztował 21-letniego mężczyznę. Zarzuca się mu podpalenie niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Goczałkowicach-Zdroju. Podejrzany był już wcześniej notowany przez policjantów w podobnych sprawach.

Policjanci z Pszczyny zatrzymali 21-latka po wtorkowym pożarze niezamieszkałego domu jednorodzinnego w Goczałkowicach Zdroju. Był kwadrans po północy, kiedy późniejszy podejrzany zatrzymał na drodze samochód. Twierdził, że w pobliskim domu, gdzie nikt nie mieszka, dzieje się coś dziwnego. Świeci się tam światło, a w środku z pewnością nikogo nie ma.

Zatrzymanym samochodem okazał się nieoznakowany radiowóz. Policjanci udali się z nim do opisywanego domu. Na miejscu okazało się, że okna budynku były osmolone. Pomimo tego, z zewnątrz nie było widać żadnego światła. W międzyczasie spod dachu zaczął wydobywać się dym. Mundurowi poinformowali zatem o wszystkim dyżurnego jednostki i wezwali na miejsce straż pożarną.

Wylegitymowany 21-latek nie był w stanie logicznie wytłumaczyć swojej obecności o tak późnej porze w pobliżu palącego się domu. Poza tym, policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu i po sprawdzeniu w bazach wiedzieli z kim mają do czynienia. 21-latek w chwili zatrzymania miał w swoim organizmie blisko 2 promile alkoholu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.