pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 5953

16-latka za posiadanie narkotyków będzie pracować społecznie

Już wkrótce 16-latka z Pszczyny, która posiadała środki odurzające, będzie musiała za wejście w konflikt z prawem podjąć się prac społecznych. Taką decyzję wobec nieletniej podjął sąd.

16-latka dopuściła się czynu karalnego opisywanego w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgromadzony materiał wskazywał, że posiadała środki odurzające. Badania wskazały marihuanę. Dodatkowo, nieletnia od pewnego czasu wykazywała przejawy demoralizacji polegające na paleniu papierosów, spożywaniu alkoholu i ucieczkach z domu.

Zgodnie z decyzją sądu, nastolatce przyjdzie popracować na rzecz osób wymagających stałej opieki i pomocy. Wskazaną ilość godzin ma zrealizować po lekcjach szkolnych w wyznaczonym na terenie miasta ośrodku. Wszystko ma odbywać się pod czujnym okiem kuratora i personelu placówki. Ostatecznie, informacja o zakończeniu prac wraz z oceną starań 16-latki ma wrócić do sądu. Od treści przesłanych referencji będzie więc zależał jej dalszy los.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.