pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2016
  • wyświetleń: 5134

[ZDJĘCIA] Trwa przebudowa ulicy Zbożowej w Pszczynie

W ostatnich tygodniach ulica Zbożowa na osiedlu Stara Wieś w Pszczynie zmieniła się nie do poznania. Chociaż do zwieńczenia jej przebudowy pozostało jeszcze sporo, to już dziś droga w niczym nie przypomina księżycowego krajobrazu, który mieszkańcy osiedla obserwowali przez ostatnie lata.

Przebudowa ulicy Zbożowej w Pszczynie - 17.11.2016 · fot. Marcelina Leki


Prowadzona obecnie przebudowa ulicy Zbożowej to jedna z największych gminnych inwestycji drogowych ostatnich lat. Wartość prac opiewa na kwotę ponad 2,2 mln złotych. W tej cenie, zaproponowanej przez firmę Drogród (która wygrała przetarg), wykonana zostanie nawierzchnia asfaltowa oraz wybudowany zostanie jednostronny chodnik o szerokości 1,5 m z kostki betonowej.

Na wjazdach do posesji nawierzchnia chodnika zostanie obniżona, a w celu prawidłowego odprowadzenia wód deszczowych z jezdni i chodnika w projekcie ujęto także budowę kanalizacji deszczowej.

Inwestycja obejmuje także przebudowę łącznika ulic Paderewskiego - Łowiecka i przebudowę nawierzchni ul. Łowieckiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Karola Miarki do skrzyżowania z ul. Chopina oraz ul. Sygietyńskiego na odcinku 566 metrów. Przedsięwzięcie uwzględnia też remont chodnika w ciągu ul. Paderewskiego w Pszczynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Zbożową do łącznika ulic Paderewskiego-Łowiecka.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.