pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 listopada 2016
  • 21 listopada 2016
  • wyświetleń: 7486

Mieszkańcy mają szansę odzyskać działki wywłaszczone pod kopalnię

Za nami:

Najpierw zabierali, teraz sprzedają. Kompania Węglowa wystawiła na sprzedaż nieruchomości w Woli, ale może okazać się, że zamiast znaleźć nowych właścicieli, KW będzie musiała zwrócić je do mieszkańców Woli, od których je wywłaszczyła.

Początkiem października w Woli pojawiły się tablice informujące o tym, że Kompania Węglowa S.A. wystawiła na sprzedaż dużą liczbę nieruchomości. Zdecydowana większość z nich leży na terenach, na którym znajduje się Osiedle Wola I, a które kiedyś należały do rodowitych mieszkańców Woli.

Jest to efekt likwidacji KW i przekształcenia jej w Polską Grupę Górniczą, która ma za zadanie rozwiązać fatalną sytuację największej spółki górniczej w Europie. W związku z tym dla mieszkańców Gminy Miedźna otworzyła się droga do odzyskania działek, które kiedyś do nich należały, a które zostały wywłaszczone przez władze PRL pod budowę kopalni "Czeczott".

- Sprzedaż działek przez Kompanię Węglową S.A. oznacza, że nieruchomości te są zbędne dla celu określonego w decyzji o wywłaszczeniu. To zaś w świetle ustawy o gospodarce nieruchomościami jest przesłanką zwrotu wywłaszczonej nieruchomości - tłumaczy adwokat Piotr Nycz.

W związku z tym w Woli odbędzie się specjalne spotkanie poświęcone tematowi odzyskiwania działek wywłaszczonych od mieszkańców pod budowę kopalni. - Serdecznie zapraszam już 21 listopada (poniedziałek) na godzinę 17.00 do Centrum Kultury w Woli. Spotkanie to adresowane jest także dla osób, które obawiają się problemów prawnych w związku z aktualnie prowadzonymi przez KW przetargami na sprzedaż nieruchomości - informuje Marcin Germanek, organizator.

Czeczot, kopalnia, majątek, nieruchomość, dzałka

Marcin Germanek

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.