pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 listopada 2016
  • wyświetleń: 2730

Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna

W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska na skutek zawirowań historycznych I wojny światowej i związanych z nimi upadku trzech wielkich mocarstw, odzyskała niepodległość. Decyzją demokratycznych władz II RP z 1937r. wydarzenie to upamiętniane jest 11 listopada.

Obchody Święta Niepodległości w gminie Miedźna - 11.11.2016 · fot. UG Miedźna


W gminie Miedźna, w hołdzie złożonym ojczyźnie i poległym, którzy oddali życie za jej suwerenność, w czwartkowy wieczór, 10 listopada br. w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli odbył się wyjątkowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio".

Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Silenzio" pod kierownictwem kapelmistrza Piotra Olearczyka zaprezentowała utwory, których melodie towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych. Były też utwory muzyki filmowej.

Tradycyjnie przed uroczystym koncertem wójt gminy Bogdan Taranowski wraz z przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim, radnymi gminy Miedźna, dyrekcją i uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli oraz Zespołu Szkół w Woli - uroczyście złożyli kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Woli.

new / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.