pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2016
  • wyświetleń: 7013

33-latek zdewastował wyposażenie lokalu na terenie Pszczyny

33-letni pszczynianin został zatrzymany przez patrol policji, gdy dewastował wyposażenie w jednym z lokali gastronomicznych na terenie miasta. Wcześniej miał wymuszać na ekspedientce zwrot pieniędzy i grozić. Przed sądem odpowie za te czyny, a także za posiadanie narkotyków.

Do zdarzenia doszło w jednym z lokali na terenie Pszczyny. 33-latek zamówił posiłek, zapłacił za niego, rozpoczął konsumpcję, wyszedł z lokalu, po czy wrócił, żądając zwrotu pieniędzy. W tym celu kilkakrotnie sięgnął ręką do kasy fiskalnej, usiłując odebrać gotówkę.

Jak informuje policja, mężczyzna był bardzo agresywny, szarpał się z pracownicą lokalu i próbującym jej bronić świadkiem. Groził przy tym zdemolowaniem lokalu. Poprzewracane krzesła i szafa chłodnicza z napojami to obraz, który zastali wezwani na miejsce policjanci.

W trakcie zatrzymania pszczynianin miał w swoim organizmie przeszło 2 promile alkoholu. Oprócz tego, policjanci znaleźli przy nim woreczek z amfetaminą. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa zmuszania groźbą do określonego zachowania personelu lokalu.

Swoje zachowanie 33-latek tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego tego dnia alkoholu. Twierdził, że "promile odbierają mu rozum". Zgodnie z decyzją prokuratora mężczyzna nie może zbliżać się do lokalu gastronomicznego i jego personelu. Dodatkowo, ma obowiązek zgłaszania się trzy razy w tygodniu w pszczyńskiej komendzie.

Podejrzany jest dobrze znany pszczyńskiej policji. W przeszłości miał już bowiem do czynienia z prawem. W najbliższym czasie o jego losie będzie więc decydował sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.