pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 listopada 2016
  • wyświetleń: 5422

[ZDJĘCIA] Policjanci i strażacy rozdają najmłodszym odblaski

Z odblaskiem zawieszonym na zamku kurtki i głową pełną wiadomości ruszyły w drogę kolejne dzieci w ramach zorganizowanych w szkołach akcji "Powiat Pszczyński- bezpieczne miejsce". Do tej pory policjanci i strażacy przeszkolili przeszło 500 uczniów. Po Suszcu i Pawłowicach mundurowi zawitają w kolejnych gminach powiatu. Całość potrwa aż do maja przyszłego roku. Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy byli widoczni i świadomi zagrożeń na drodze.

Akcja Powiat Pszczyński- bezpieczne miejsce - 11.2016 · fot. KPP Pszczyna


Zakończył się drugi cykl spotkań zorganizowanych przez pszczyńskich policjantów, strażaków i starostwo dla najmłodszych uczniów powiatu. Podczas kilkudniowych prelekcji mundurowi spotkali się z dziećmi uczęszczającymi do szkół wiejskich w gminach Suszec i Pawłowice. Każdy otrzymał odblaskowego misia, baranka lub słonika, którego mógł przypiąć do swojej kurtki lub tornistra.

Dodatkowo, pod okiem specjalisty z drogówki, mógł także poćwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych w "Miasteczku Ruchu Drogowego". Praktykę, jak zawsze, poprzedziła krótka pogadanka o bezpieczeństwie i mały wykład na temat widoczności pieszego po zmierzchu. O atrakcyjność pogadanek zadbali zarówno policjanci, jak i strażacy.

Mundurowi zaprezentowali milusińskim sprzęt służbowy, radiowozy i wozy strażackie. I jak to bywa przy okazji takich spotkań, nie zabrakło pamiątkowych zdjęć na tle radiowozu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.