pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 listopada 2016
  • 30 listopada 2016
  • wyświetleń: 4194

Twoja opinia na temat budżetu - ankieta do 2 grudnia

Za nami:

Kolejna, czwarta edycja pszczyńskiego budżetu obywatelskiego już za nami. Wkrótce przyjdzie czas na stopniową realizację wybranych projektów, tymczasem do 2 grudnia jest jeszcze czas na ocenę tegorocznego budżetu.

budżet obywatelski, ankieta
Ankietę można wypełnić do 2 grudnia · fot. UM Pszczyna


Ankietę można wypełnić na stronie W linku: www.ankieta.pszczyna.pl udostępniony ankietę ewaluacyjną. Można w niej wyrazić swoją opinię na temat całego procesu, a także zmian, które zostały wprowadzone w tegorocznej edycji. Ankieta jest również dostępna w formie tradycyjnej. Wystarczy wydrukować plik z załącznika, wypełnić i przynieść do 2 grudnia do Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Zbieranie informacji oraz zdawanie relacji (w postaci raportu) z tego, jak się rzeczy mają, to niezbędne elementy oceny przebiegu budżetu obywatelskiego. Dają bowiem rzeczywiste odpowiedzi, na pytania o prawidłowości przeprowadzonych zmian.

- Raportu ewaluacyjnego nie mogło zabraknąć również w trakcie realizacji Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wprowadzony jako stały element w 2015 roku, dał odpowiedź na wiele wątpliwości, które wynikły podczas przebiegu Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, pozwolił również wprowadzić zmiany, z których korzystaliśmy w tegorocznej edycji. Dzięki niej wreszcie, między innymi, otrzymaliśmy certyfikat przyznawany przez Fundację Napraw Sobie Miasto, zaświadczający, że "proces przyjmowania budżetu obywatelskiego w gminie podlega systematycznej ewaluacji i jest stale doskonalony na jej podstawie" - informują koordynatorzy Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

- Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w tworzenie Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Tegoroczne wyniki wskazują, że podjęliśmy właściwe działania. W ich wyniku wybraliśmy 54 projekty do realizacji, a frekwencja jest większa o 5,2% od zeszłorocznej edycji - dodają.

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.