pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 listopada 2016
  • wyświetleń: 4314

Złote i diamentowe gody w Kobiórze - wyróżniono pary małżeńskie

W Urzędzie Gminy Kobiór odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Jest to jedyne odznaczenie nadawane w trybie cywilnym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Jubileusze małżeńskie w gminei Kobiór - 10.2016 · fot. UG Kobiór


W tym roku ""złote gody" obchodzili Państwo:
  • Anna i Marian Maciejewscy
  • Róża i Franciszek Mazurowie
  • Maria i Albert Kasprzykowie
  • Róża i Jan Kłakusowie
  • Maria i Rudolf Lasończykowie
  • Maria i Jan Rygułowie
  • Anna i Alojzy Żołneczkowie


Z kolei "diamentowe gody" świętowała para małżeńska - Aniela i Konrad Janikowie.

Po raz pierwszy obchody jubileuszu odbyły się w sali przyjęć "Pod Zegarem". Przy dźwiękach "Marsza Mendelssohna" jubilatów przywitali: zastępca kierownika USC - Joanna Holeczek, wójt gminy Kobiór - Eugeniusz Lubański, a także, zaproszony na tę uroczystość, ksiądz proboszcz Damian Suszka.

Wójt serdecznie pogratulował jubilatom dobrej kondycji oraz podziękował za ich przykład wieloletniego trwania w związku małżeńskim. - Jest to szczególnie ważne w dzisiejszych czasach, gdy zmienia się "moda" i nie zawsze zawieranie związków kończy się małżeństwem - podkreślił wójt, życząc jubilatom dużo zdrowia i pomyślności na dalsze lata wspólnego życia.

Następnie ksiądz proboszcz również pogratulował małżonkom i złożył życzenia.

Po wręczeniu medali, wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie, wzniesiono toast, a następnie wszyscy zebrani zasiedli do uroczystego obiadu. Wśród serdecznych rozmów nie zabrakło wspomnień dotyczących najważniejszych chwil ze wspólnego życia małżonków. Jubilaci opowiadali o tym, jak się zapoznali oraz jaką mają receptę na udany związek. - Zawsze słońce nie świeci. Było w życiu różnie, ale najważniejsze to żyć w zgodzie - można było usłyszeć od małżonków z 60-letnim stażem.

new / pless.pl, źródło: UG Kobiór

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.