pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 8 listopada 2016
  • 14 listopada 2016
  • wyświetleń: 10623

[WIDEO] XV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej

W sobotę, 12 listopada w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie po raz piętnasty odbył się Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej "Indiański Świat POW WOW".W programie znalazły się pokazy i konkursy tańców Indian Ameryki Północnej, prezentacja tradycyjnych i współczesnych pieśni indiańskich, giełda wyrobów indiańskich, tańce Intertribal przeznaczone również dla publiczności oraz liczne niespodzianki. W czasie trwania Pow wow odbyła się także prezentacja "Honor the treaties", która pokazała m. in. współczesną sytuację Sioux'ów w rezerwacie Pine Ridge.

Jubileuszowy XV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej - 12.11.2016 · fot. BM / pless.pl


- Przy okazji tegorocznego Pow wow, chcielibyśmy także zwrócić uwagę na akcję poparcia dla Indian Sioux z rezerwatu Standing Rock, którzy wraz z sojusznikami z około 300 plemion z całej Ameryki od wielu tygodni protestują przeciwko budowie przez ich tereny rurociągu Dakota Access Pipeline. Protestują przeciwko niszczeniu ich świętych miejsc i przeciwko zagrożeniu, jakie rurociąg niesie dla zasobów wodnych rezerwatu - informują organizatorzy. - Na całym świecie trwa wielka kampania wsparcia dla ich walki o czystą wodę i prawo do życia z poszanowaniem ich praw. Chcielibyśmy wesprzeć ich również z Waszą pomocą - dodają.

Impreza odbyła się pod patronatem starosty pszczyńskiego i burmistrza Pszczyny.

Jubileuszowy XV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej - 12.11.2016
Jubileuszowy XV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej - 12.11.2016 · fot. BM / pless.pl

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.