pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 listopada 2016
  • wyświetleń: 3577

Nowe urządzenia na placach zabaw przy ul. Dobrawy i Bramkowej

Ponad 137 tys. zł kosztował gminę Pszczyna zakup i montaż urządzeń na placach zabaw przy ul. Dobrawy oraz ul. Bramkowej.

Nowe place zabaw w Pszczynie - 11.2016 · fot. UM Pszczyna


To efekt realizacji zadań wybranych w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Na osiedlu Stare Miasto zamontowano trzy urządzenia: Piechur-Biegacz, Orbitrek oraz Wioślarz. Wokół nowych urządzeń powstała nawierzchnia ze sztucznej trawy.

Mieszkańcy os. Piastów wnioskowali o rozbudowę istniejącego placu zabaw. Nowymi elementami wyposażenia są m.in. trzy huśtawki, stół do gry w piłkarzyki, stół ping songowy, a także stolik betonowy z dwoma ławkami.

- W ostatnich latach na terenie naszej gminy wybudowaliśmy bardzo dużo placów zabaw. Obserwując wnioski składane w ramach budżetu obywatelskiego widzimy obecnie tendencję, że mieszkańcy chcą, aby inwestować m.in. w siłownie zewnętrzne. Tych na terenie Pszczyny również jest coraz więcej. Najważniejsze, że nie świecą one pustkami. Przykładem może być inwestycja z Piasku. Tam momentami ciężko znaleźć wolne urządzenie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowę placów zabaw pilotował Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.