pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

 • 5 listopada 2016
 • 16 grudnia 2016
 • wyświetleń: 12286

[ZDJĘCIA] Koncert dobroczynny, wystawa i bankiet na rzecz OMBR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj

W sobotę, 10 grudnia w Karczmie Kuban odbył się koncert dobroczynny inaugurujący "Mały Festiwal Wielkich Rzeczy". Dochód z wydarzenia przeznaczony został na szczytny cel, jakim jest wsparcie osób z niepełnosprawnością umysłową - podopiecznych Ośrodka Matki Bożej Różańcowej w Pszczynie.

Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016 · fot. B. Kucz, K. Duc, mat. organizatora


Uczestnicy koncertu zobaczyli spektakl "Oświadczyny", żart sceniczny w 1 akcie wg Antoniego Czechowa oraz wzięli udział w koncercie Agnieszki Dyk, wokalistki zespołu Brathanki. Goście usłyszeli utwory czerpiące z lat sześćdziesiątych osadzone w nowoczesnej kolorystyce muzycznej, zaś charyzmatyczna Agnieszka Dyk wraz z sześcioma świetnymi muzykami wprowadziła ich w niezapomniany wieczór. Wśród zaproszonych gości, byli m.in. burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, przedstawiciele ŚDS oraz ksiądz Alojzy Bok.

Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016
Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016 · fot. B. Kucz, K. Duc, mat. organizatora


Po koncercie odbył się wernisaż wystawy "W oczekiwaniu na Święta", której uczestnicy mogli podziwiać barwne, pomysłowe, niejednokrotnie zaskakujące i niewątpliwie wyjątkowe dzieła stworzone przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie. Wystawie towarzyszył bankiet z muzyką na żywo w wykonaniu Pawła Kukli. Festiwal poprowadził Karol Wolski.

Oficjalnym Ambasadorem Małego Festiwalu Wielkich Rzeczy został Rafał Sonik - zwycięzca Rajdu Dakar, sześciokrotny zdobywca Pucharu Świata FIM, przedsiębiorca i filantrop.

Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016
Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016 · fot. B. Kucz, K. Duc, mat. organizatora


Podziękowania Ośrodka Matka Boża Różańcowa

Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie "Małego Festiwalu Wielkich Rzeczy", który odbył się na rzecz Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie. Dziękujemy organizatorowi wydarzenia - spółce "Applaus" (Państwo Karol Wolski i Kornelia Mazurczyk-Wolska), współorganizatorowi - Pszczyńskiemu Centrum Kultury, właścicielowi Karczmy Kuban - Leszkowi Kubańskiemu, dziękujemy patronom medialnym, którymi byli: pszczyńska.pl, pless.pl, Głos Pszczyński, dziękujemy patronom honorowym, którymi byli: Paweł Sadza - starosta pszczyński, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny, szczególne podziękowania kierujemy w stronę Ambasadora naszego wydarzenia - Rafała Sonika.

Dziękujemy widzom za przybycie, ofiarność i wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że nasz Ośrodek będzie bardziej znany i rozpoznawalny w społeczności lokalnej. Dziękujemy za Państwa otwartość na działalność naszego Ośrodka. Dzięki niej na tym Festiwalu w ramach wernisażu prac naszych uczestników udało się zebrać do puszek kwestarskich (zgodnie ze zbiórką publiczną nr 2016/31/OR) 2.904,49 zł.


Dziękujemy: dyrektor, pracownicy i uczestnicy Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie.


Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016
Mały Festiwal Wielkich Rzeczy - 10.12.2016 · fot. B. Kucz, K. Duc, mat. organizatora


Karol Wolski jest aktorem, wokalistą, reżyserem, scenarzystą, konferansjerem. Zajmuje się także improwizacjami scenicznymi. Od 7 lat gra w krakowskim kabarecie Grupa Rafała Kmity. W serialu "Szkoła" wcielił się w rolę nauczyciela informatyki. Pracuje dla fundacji Czerwone Noski, w ramach której odwiedza dzieci w szpitalach jako wsparcie śmiechoterapeutyczne. Gra w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Ponadto, w ramach akcji charytatywnych komentuje mecze Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. W Pszczynie działa w Ancli jako wokalista i twórca tekstów.


Kornelia Mazurczyk-Wolska to pochodząca z Czarkowa pisarka, dziennikarka, analityk społeczno-polityczny, koordynatorka projektów rozwojowych dla studentów z całej Europy i podróżniczka. Publikowała m.in. w Tygodniku Powszechnym i Nowej Europie Wschodniej, współautorka książki "Na końcu języka", wolontariuszka angażująca się w pomoc dzieciom w slumsach Nairobi.


Partner główny: Karczma Kuban

Partnerzy:
 • Salon fryzjerski DIVA
 • Producent wyrobów z granitu i marmuru Marmur Dulemba
 • Uprawa pieczarek i grzybów egzotycznych Gołyszny


Sponsorzy:
 • ELEKTROBUD Mika Jan - instalacje i urządzenia energetyczne
 • TAMIR - materiały budowlane i akcesoria
 • Piekarnia "U Jarka"
 • Kobielanka - Zakład Handlowo-Produkcyjno-Usługowy
 • Zamel


Mały Festiwal Wielkich Rzeczy

BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OMBR Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OMBR Pszczyna" podaj