pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 listopada 2016
  • wyświetleń: 3469

Przebudowa ulicy Zdrojowej i Jeziornej w przyszłym roku?

Wojewoda śląski ogłosił wstępną listę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Na pierwszym miejscu w województwie w rankingu dróg powiatowych znalazł się wniosek przygotowany przez powiat pszczyński dot. przebudowy ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach.

Zdrojowa
Ulica Zdrojowa w Pszczynie · fot. Powiat


Przebudowa ul. Zdrojowej w Pszczynie i ul. Jeziornej w Goczałkowicach wraz z budową ścieżki rowerowej to inwestycja prowadzona przez powiat pszczyński. Początkiem września złożono wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

- To jest dopiero wstępna lista i ostateczną liczbę zadań, które otrzymają dofinansowanie w ramach tzw. "Schetynówek" poznamy dopiero początkiem grudnia. Myślę jednak, że zajęcie pierwszego miejsca w rankingu dróg powiatowych jest sygnałem, że na realizację tego zadania dostaniemy wsparcie. Pozyskane środki będą dla nas bardzo dużym odciążeniem. Wartość całej inwestycji to ok. 7 mln. zł. Deklarowane dofinansowanie wynosi aż 3 mln - podkreśla starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Pozostałe koszty zostaną rozdzielone pomiędzy samorządy realizujące zadanie - powiat pszczyński, gminę Pszczyna i gminę Goczałkowice-Zdrój. Inwestycja będzie polegała na przebudowie odcinka o długości ponad 3,5km. Planowana jest budowa ścieżki rowerowej i chodników oraz przebudowa nawierzchni jezdni. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa i umocnione zostaną rowy. Jeśli ostatecznie dofinansowanie zostanie przyznane, prace będą mogły ruszyć już w przyszłym roku.

ups, źródło: Powiat

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.