pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 listopada 2016
  • 11 listopada 2016
  • wyświetleń: 6221

Transport zbiorowy ze Studzienic od przyszłego roku?

Radna Jolanta Spek zwraca uwagę na brak transportu zbiorowego w Studzienicach. Na ostatniej sesji złożyła wniosek dotyczący zabezpieczenia środków na jego uruchomienie w przyszłym roku. Burmistrz zapewnił, że wygospodaruje pieniądze na ten cel w przyszłorocznym budżecie.

- Studzienice jako jedyna miejscowość w Gminie Pszczyna prawie całkowicie pozbawiona jest transportu lokalnego (obecnie jeden kurs dziennie, w innych miejscowościach jest ich po kilka nawet kilkanaście, do tego dochodzi jeszcze transport powiatowy) - alarmowała na sesji Rady Miejskiej radna Jolanta Spek.

Jak tłumaczyła, mieszkańcy, szczególnie młodzież szkolna oraz osoby starsze nie mają możliwości dojazdu do Pszczyny. - Nasuwa się pytanie czy mieszkańcy Studzienic są mieszkańcami gorszej kategorii, czy nasze dzieci dalej będą jeździć na rowerach do Jankowic i do Piasku na pociąg? - pytała.

Radna ze Studzienic zwróciła uwagę, że problem ten był wielokrotnie poruszany na zebraniach wiejskich, były zapewnienia ze strony burmistrza, że zostanie opracowany plan transportu. - W 2014 roku został opracowany "Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Gminy Pszczyna" i co? Jest rok 2016 i niestety do dnia dzisiejszego nie widać żadnych efektów, szczególnie dla Studzienic. Obowiązkiem Gminy jest zapewnienie mieszkańcom transportu lokalnego zbiorowego (o czym mówi ustawa o transporcie publicznym) nawet, jeśli wiąże się to z dopłatą do kursów nieopłacalnych - mówiła Jolanta Spek.

Równocześnie radna złożyła wniosek o zabezpieczenie na 2017 rok środków finansowych na uruchomienie linii autobusowej na trasie Pszczyna-Studzienice przez Jankowice oraz do doprowadzenia do realizacji tego zadania, które rozwiąże problem komunikacji w Studzienicach jak również polepszy komunikację w Jankowicach.

- Problem komunikacji na ww. trasie został omówiony z przedstawicielami mieszkańców Jankowic i Studzienic w ramach interwencji 10 października. Sprawa została przekazana do realizacji przez Wydział Gospodarki Komunalnej tutejszego urzędu - odpowiada burmistrz Dariusz Skrobol. - Przy opracowywaniu projektu budżetu gminy Pszczyna na rok 2017 zostaną zabezpieczone środki finansowe w wysokości 451.280,00 zł na uruchomienie komunikacji publicznej na trzech liniach komunikacyjnych w tym na linii Pszczyna - Studzienice przez Jankowice - zapewnia.

O tym, czy powyższe zadanie rzeczywiście znajdzie się w budżecie dowiemy się pod koniec roku, gdy pod głosowanie poddany zostanie projekt budżetu na kolejne 12 miesięcy.

new, BM / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.